Interlinie – warsztaty schulzowskie
Oddział: , Dodano: 28 sierpnia 2012

[…] Czyta się najlepiej, gdy się między wiersze wczytuje siebie, własną książkę. Tak czytaliśmy za dzieciństwa, dlatego potem te same książki, ongiś tak bogate i pełne miąższu – potem w dorosłym wieku są jak drzewa ogołocone z listowia – z naszych dopowiedzeń, którymi kitowaliśmy ich luki. Nie ma już nigdzie tych książek, które czytaliśmy w dzieciństwie, rozwiały się – zostały nagie szkielety.

Bruno Schulz, Do Romany Halpern, Drohobycz, 5 XII 1936

Zapraszamy do poznawania twórczości Brunona Schulza przez wspólne, głośne czytanie jego niezwykłej prozy. Przez lekturę wielokrotną spróbujemy zbliżyć się do Autentyku, schulzowskiej Księgi, czarodziejskiego szpargału, noszącego w sobie olśnienia pierwszych dziecięcych lektur.

Nasze spotkania będą się odbywały w Muzeum Literatury w salach wystawy„Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta.”

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia telefoniczne do Działu Naukowo-Oświatowego – telefon 22 831 76 91. O udziale w spotkaniach w zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Podstawą uczestnictwa w zajęciach będzie wykupiony bilet wstępu do Muzeum.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 3 października w godz. 16.00-18.00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20. Naszą lekturą będzie opowiadanie „Noc lipcowa” ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP