„Hejże hola!” – warsztaty plastyczno-językowe wokół „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza
Oddział: , Dodano: 9 sierpnia 2018

Muzeum Literatury i Wydawnictwo Egmont zapraszają na premierę książki Ballady i romanse w opracowanieu Emilii Kiereś i z pięknymi ilustracjami Marianny Sztymy:

Hejże hola! – warsztaty plastyczno-językowe wokół Ballad i romansów Adama Mickiewicza (ART Egmont 2018), prowadzenie: Emilia Kiereś i Marianna Sztyma, wiek: 8+

Podczas pierwszej części warsztatów, razem z Emilią Kiereś, porozmawiamy o poezji i o tym, czy każdy może być poetą. A jakim poetą był Mickiewicz? I czym właściwie są ballady i romanse? Dlaczego raz nas straszą, a kiedy indziej śmieszą? Razem spróbujemy znaleźć receptę na stworzenie prawdziwej ballady.

A potem przejdziemy do drugiej części warsztatów i razem z ilustratorką Marianną Sztymą wejdziemy do wnętrza ballad. Stworzymy wyjątkowe miasto i – w prawdziwie balladowym, pełnym grozy nastroju – zatopimy je wodami Świtezi.

A wszystko to: 14 października, niedziela, godzina 12.00. Wstęp wolny dla dzieci i opiekunów!

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie. 

Emilia Kiereś autorka książek dla dzieci i młodszej młodzieży, tłumaczka. Urodziła się w Poznaniu, tam też skończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Jej powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, nie tylko dostarczają doskonałej rozrywki, ale też skłaniają do refleksji nad uniwersalnymi prawdami i wartościami, takimi jak miłość, pamięć, honor czy przebaczenie.

Emilia Kiereś jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. K. Makuszyńskiego (za książkę Brat), wyróżnienia jury oraz jury dziecięcego w konkursie Książka Przyjazna Dziecku (za powieść Rzeka). Jej debiut, Srebrny dzwoneczek, został wpisany na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

Marianna Sztyma, 1973. Skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Malarka, autorka ilustracji prasowych oraz ilustracji do książek dla dzieci. Rysuje także krótkie komiksy i projektuje okładki. Wielbicielka opowieści graficznych. Mieszka w małej wiosce na Dolnym Śląsku. Kiedy nie rysuje, to patrzy na góry, głaszcze koty i psy i trochę się martwi że wszyscy umrzemy.

 

 


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP