Gorzki spektakl w „Gombrowiczu”
Oddział: , Dodano: 16 lutego 2016

Muzeum Gombrowicza zaprasza w niedzielę, 20 marca na monodram „Jordan” w wykonaniu Doroty Landowskiej, aktorki Teatru Studio. Spektakl ten po raz pierwszy pokazywany był w roku 1996 w warszawskim Teatrze Powszechnym, obecnie grany jest jako spektakl mistrzowski.

To nie jest opowieść o słodkim i lekkim życiu. Przeciwnie, mistrzowski spektakl Doroty Landowskiej opowiada historię ponurą: o ciemnej stronie uczuć, o braku miłości, o kruchości świata i ludzkiej psychiki. Bohaterka monodramu autorstwa Anne Reynolds i Moire Buffini wspomina także zabawne epizody ze swojego życia. Ze świata, który zawalił się w jednej chwili – gdy Jordan stała się dzieciobójczynią. A może ten świat rozsypywał się już wcześniej, tylko nikt tego nie zauważył?

Świetne aktorstwo, mądry spektakl. Chwilami drastyczny, więc zapraszamy tych z Państwa, którzy skończyli 16 lat.

„Jordan”
Tekst: Anna Reynolds i Moira Buffini
Przekład: Ewa Krasińska
Reżyseria: Agnieszka Glińska
Scenografia: Magda Maciejewska
Występuje: Dorota Landowska
Czas trwania: 70 minut.

Zapraszamy w niedzielę, 20 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem, zbiórka o godz. 16.15 (przystanek Chrobrego/ Czysta, kierunek: Michałów). Powrót po spektaklu.

Monodram początkowo miał się odbyć 14 lutego, został przełożony ze względu na chorobę aktorki.

Dorota Landowska – aktorka teatralna i filmowa, ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jako studentka trzeciego roku debiutowała rolą Heleny w „Śnie nocy letniej” Williama Szekspira (1991) w reżyserii Macieja Wojtyszki na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.

Aktorka scen warszawskich: Teatru Powszechnego i Teatru Narodowego. Od 2012 roku w zespole Teatru Studio. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Dramatycznym, Nowym Praga, Studiem Teatralnym im. Ireny Solskiej, Komedia, Rozmaitości, Ateneum, Laboratorium Dramatu, OCH-Teatrem, na Woli, Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Za monodram „Jordan” zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę jury za debiut na 30. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1996), Bydgoską Łuczniczkę, nagrodę 2. Przeglądu Sztuk Kobiecych „Kobiety i… kobiety” w Bydgoszczy (1997), nagrodę 37. Kaliskich Spotkań Teatralnych (1997).

fot: Fot. Emilia Treszczyńska/ Teatr Rondo w Słupsku


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP