„Formuły retoryczne”: Jerzy Sosnowski
– w obronie metafizyki
Oddział: , Dodano: 5 kwietnia 2011

„Formuły retoryczne” to nowy cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Do rozmowy zaprosiliśmy czołowych polskich prozaików różnych pokoleń. Punktem wyjścia comiesięcznych dyskusji będzie określona teza, którą nasi goście postarają się obronić.

W pierwszym z serii spotkań „Formuły retoryczne” weźmie udział Jerzy Sosnowski, który rozwinie następującą tezę:

„W OBRONIE METAFIZYKI: KSIĄŻKI NIE MUSZĄ MÓWIĆ O KWESTIACH SPOŁECZNYCH, ŻEBY BYĆ WAŻNE”

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 18.00 (poniedziałek) w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. W rozmowie z gościem uczestniczyć będzie tzw. trybunał retoryczny, złożony z trójki młodych ludzi, który podejmie polemikę z autorem.

W trybunale retorycznym zasiądą: Krzysztof Grochowski, Karolina Szczypek oraz Justyna Szpanowska.

Wprowadzenie do wieczoru – Jarosław Klejnocki – dyrektor Muzeum Literatury, a strażnikiem czasu i moderatorem debaty będzie Nina Kodorska.

Dyskutować będziemy o roli literatury i jej kontekstach społecznych. Z pewnością padną pytania o wartości, które powinna ze sobą nieść oraz o oczekiwania, jakie mają wobec niej odbiorcy. Czy dobra książka musi koniecznie traktować o bieżących kwestiach społecznych i stanowić oręż w walce ideowej? Czy wartość literatury wynika z zawartej w niej krytyki różnych mechanizmów? A może o jej jakości przesądza coś zupełnie innego?

Zapraszamy 18 kwietnia do Muzeum Literatury na Rynek Starego Miasta 20. Będzie gorąco.

Wystąpienia, manifesty, dyskusje, przemowy, idee.
Słowa, które mają znaczenie – więcej

W organizacji spotkań uczestniczy zespół młodych ludzi, którzy wraz z Muzeum Literatury koordynują całoroczny cykl „Formuł retorycznych”.

Wybierasz się? – dołącz do wydarzenia na Facebooku – potwierdź udział


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP