Domowa terapia
Oddział: , Dodano: 25 kwietnia 2020

„Domowa Terapia” to cykl warsztatów online organizowanych przez Muzeum Literatury adresowanych do osób ze specjalnymi potrzebami oraz ich rodziców i opiekunów.

Głównym celem warsztatów jest zapobieganie skutkom braku dostępu do terapii w okresie kwarantanny. Program zajęć zakłada poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie działań terapeutycznych rodziców i opiekunów dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjno-terapeutycznymi.

Podczas warsztatów online przedstawione zostaną formy aktywności oraz pomysły do samodzielnego wykonania w domu. Wsparte zostaną podstawami wiedzy teoretycznej, instruktażem i komentarzem specjalistycznym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby uzyskać dostęp do materiałów oraz uczestniczyć w warsztatach LIVE wystarczy dołączyć do grupy – dołącz

Zajęcia będą odbywać się według ustalonego harmonogramu i złożone są z dwóch etapów:

1. Udostępnienie materiałów do pobrania oraz filmu instruktażowego z krótkim wprowadzeniem praktycznym i teoretycznym.
2. Spotkanie w formie transmisji LIVE, podczas którego zaprezentowane zostaną ćwiczenia wspomagające terapię z wykorzystaniem materiałów dostępnych w warunkach domowych. Rodzice i opiekunowie poznają zasady skutecznego wykonywania ćwiczeń.

Prowadzenie: Hubert Żelazko, neurologopeda, pedagog specjalny. Dyplomowany neurologopeda w trakcie certyfikacji na międzynarodowego terapeutę Koncepcji Castillo-Moralesa. Zawodowo zajmuje się terapią mowy oraz funkcji przygotowujących do mówienia takich jak oddech, przyjmowanie pokarmów i ruch. Od wielu lat zajmuje się pracą z osobami i specjalnych potrzebach, od narodzin do później starości, ukierunkowanej na poprawę świadomości własnego ciała. Obecnie pracuje jako terapeuta i neurologopeda w Centrum Mowy i Ruchu Elf.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP