Ciechowski, Bursa, Wojaczek w interpretacjach „Fonetyki”
Oddział: , Dodano: 6 lutego 2018

Wybitne teksty i dobra muzyka – według takiej zasady Muzeum Witolda Gombrowicza tworzy swój repertuar koncertowy. W najbliższą niedzielę będzie nie inaczej: zespół „Fonetyka” zagra i zaśpiewa teksty Wojaczka, Bursy, Ciechowskiego. Początek tego muzycznego i literackiego wydarzenia o godzinie 17. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona powierzchnią pałacu we Wsoli.

Grupa „Fonetyka” rozgłos zdobyła płytą, na której do rockowych brzmień przysposobiła teksty Rafała Wojaczka. Ich utwory miały zwolenników i przeciwników. Jednych zachwycało połączenie alternatywnej muzyki z poezją wybitnego outsidera, drudzy twierdzili, że aranżacje muzyczne „Fonetyki” nie mają za wiele wspólnego z klimatem tekstów Wojaczka. Byli i tacy, którzy uważali, że „Fonetyka” śpiewająca Wojaczka na żywo brzmi znacznie ciekawiej niż na płycie.

Jak jest w rzeczywistości, najlepiej przekonać się samemu, tym bardziej, że teraz muzycy mają w swoim repertuarze utwory innych niepokornych: Andrzeja Bursy i Grzegorza Ciechowskiego.
Okazja już w najbliższą niedzielę, 11 lutego, w Muzeum Witolda Gombrowicza. Zespół zagra w składzie:
Mysław Wałczuk – wokal
Daniel Zaklikowski – gitara
Romek Gąsiorowski – perkusja
Olek Renda – bas
Koncert rozpocznie się o godzinie 17.
Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.20. Powrót po koncercie.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP