„Ciało i Niepodległość. Wincenty Lutosławski o wychowaniu”
Oddział: , Dodano: 11 sierpnia 2018

Muzeum Andrzeja Struga serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu Niepodległość 1918 – przesłanie na 2018 we wtorek 25 września o godz. 18.30.

Ciało i Niepodległość. Wincenty Lutosławski o wychowaniu 
dr hab. Marek Kochanowski

Spotkanie poświęcone będzie omówieniu wybranych aspektów myśli Wincentego Lutosławskiego, polskiego filozofa i działacza narodowego, założyciela stowarzyszenia Eleusis, zajmującego się m.in. czystością i wstrzemięźliwością. Lutosławski, żyjący w latach 1863–1954, w większości swoich pism zajmował się koncepcjami związanymi z pojęciem wychowania i państwa narodowego. Składnikami rozsądnej prowadzonej polityki wychowawczej są formułowane w jego pracach sposoby kształtowania ciała, higieny i tężyzny fizycznej przyszłych obywateli, rozumiane jako elementy dobrze działającej maszyny przyszłego budowniczego niepodległości.

Jak ta idea funkcjonuje dzisiaj, w latach ożywionej popularności biegów, maratonów, triathlonów, oraz innych wyzwań sportowych z którymi postanawia zmierzyć się współczesny Polak?

Spotkanie ilustrowane multimedialnie.

Zapraszamy

Muzeum Andrzeja Struga
Al. Niepodległości 210 m. 10
Warszawa


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP