„Chopin literacki i prawdziwy”
Oddział: , Dodano: 3 września 2015

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Wittem, autorem książki Przedpiekle sławy: rzecz o Chopinie. Wieczór poprowadzi Henryk Szrubarz. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie 13 października (wtorek) o godz. 18:00. Wstęp wolny.

„Przedpiekle sławy: rzecz o Chopinie”
Chopin i Paryż: śledztwo w sprawie wielkiej mistyfikacji. Dzieje jednej z najwiekszych mistyfikacji w historii muzyki. Koncert paryski, który wprowadził Chopina na drogę sławy, odbył się nie tam gdzie go sytuowali biografowie. Bohaterami tej, precyzyjnie udokumentowanej książki, są wielki kompozytor i Paryż romantyczny.

Piotr Witt – publicysta, historyk, eseista; w latach 70. był redaktorem działu sztuki dawnej w w wydawanym w Warszawie czasopiśmie artystycznym „Sztuka”. Po likwidacji tego periodyku przed trzydziestu laty zamieszkał w Paryżu. Był komentatorem politycznym w redakcji polskiej Radia Wolna Europa. Począwszy od lat 80. do czasu zamknięcia tej rozgłośni wygłosił około 3 tys. komentarzy radiowych. Jest m.in. autorem monografii Vierge de Czestochowa, en tant q’une idée politique (Université de Lille, 1989), Ambassade de Pologne – Hôtel de Monaco (Flammarion, Paryż 2005).

Patrz też: Marek Bykowski – Rzecz o Chopinie (recenzja książki w dwumiesięczniku Twoja muza) – czytaj


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP