August Zamoyski w Muzeum Narodowym w Poznaniu!
Oddział: , Dodano: 15 października 2020

Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie otwarta została wystawa poświęcona Augustowi Zamoyskiemu. To druga odsłona wielkiej monografii Augusta Zamoyskiego, którą w 50 rocznicę śmierci artysty można było oglądać w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Ekspozycja ta jest esejem wizualnym, ukazującym twórczość i bogate życie artysty nie tylko poprzez jego dzieła rzeźbiarskie, ale także ogromną spuściznę archiwalną, zawierającą fotografie, unikalne filmy, notatki, korespondencję, szkicowniki.

Bogactwo tych środków przekazu oddaje fenomen artysty, postaci barwnej i wielowymiarowej: arystokraty z urodzenia, romantycznego buntownika, który rezygnuje z tytułów w imię miłości i sztuki, zapalonego sportowca, obieżyświata, poligloty, melomana, teoretyka i filozofa sztuki, człowieka ceniącego prawdziwe rzemiosło, nauczyciela, przyjaciela wybitnych artystów i pisarzy.

Więcej o wystawie na stronie Muzeum Narodowego w Poznaniu – zobacz

August Zamoyski. Myśleć w kamieniu
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9
18 października – 13 grudnia 2020

Koncepcja i scenariusz: dr Anna Lipa (Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie)
Kuratorzy: dr Anna Lipa, dr Agnieszka Skalska (Muzeum Narodowe w Poznaniu).
Aranżacja edycji poznańskiej: dr Joanna Lewandowska (Muzeum Narodowe w Poznaniu)


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP