„Apetyt na Gombrowicza” pełną gębą
Oddział: , Dodano: 11 maja 2012

Muzeum Witolda Gombrowicza, Gmina Jedlińsk i Fundacja Wsola Pomost zapraszają na piąty piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”. Impreza odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Jak zwykle podczas naszego pikniku literackie teksty łączyć się będą z dobrą muzyką. W tym roku Apetyt na Gombrowicza jest też szansą na dobre kulturalne popołudnie dla tych, których nie pasjonuje futbol i Euro koko.

W piątek o godz. 20 wydarzenie muzyczne: koncert Gaby Kulki – pianistki, wokalistki i autorki tekstów, wielokrotnie nagradzanej w przeglądach piosenek, a przez rynek muzyczny docenionej po wydaniu płyty „Hat, Rabitt”. Gaba Kulka w 2009 r. została nominowana do Paszportu Polityki, a rok później uhonorowana Fryderykiem w kategorii „Wokalista roku”. Koncert odbędzie się na scenie w plenerze, więc liczba miejsc ograniczona tylko powierzchnią parku.

W sobotę o godz.17.00 w gombrowiczowskim plenerze pojawią się fragmenty gęby: ucho, oko, nos. Spektakl „Zmysły” Teatru A3 łączy w sobie wiele teatralnych tradycji, o których aktorzy opowiedzą o godz. 18.10 podczas multimedialnego wykładu w pałacu. Ten atrakcyjny wykład prezentowany jest na stałe w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Ci, którzy wolą oddychać świeżym parkowym powietrzem, też nie będą się nudzić. Przygotowaliśmy dla nich możliwość legalnego i bezpiecznego pojedynkowania się. Przeciwnikom grającym szachami plenerowymi sekundował będzie sędzia I klasy dr Arkadiusz Kądziela. Umysły mniej ścisłe pojedynkować się mogą na miny, a to z okazji rocznicy wydania „Ferdydurke”. Przeciwnikiem dla nich będzie jeden z najbardziej znanych radomskich kabareciarzy, człowiek- mina, Michał Budzisz. Przewidujemy powołanie jury, a nawet nagrody.

O 19.00 na scenie plenerowej wystąpi zespół Amok składający się z pięknych i zdolnych aktorek: Agnieszki Judyckiej, Monika Węgiel i Katarzyny Dąbrowskiej. Kobiecemu trio o świetnych głosach towarzyszyć będą znakomici muzycy prowadzeni przez Janusza Bogackiego. Śpiewające aktorki z „Amoku” szerokiej publiczności znane są z serialu „Na dobre i na złe”, a warszawskim widzom z Teatru Współczesnego, z którym są związane. Zaprezentują nam utwory ze swojej debiutanckiej płyty.

Wieczór dopełni muzyczna biesiada przy ognisku, czyli Gombrowicz ogniem podszyty.

APETYT NA GOMBROWICZA

P R O G R A M :

PIĄTEK, 15 CZERWCA

Godz. 20.00: Gaba Kulka (koncert na scenie w parku)

SOBOTA, 16 CZERWCA

Godz. 17.00: spektakl „Zmysły” Teatru A3

Godz. 18.10: multimedialny wykład o teatrze
„Pojedynek na miny” (konkurs z okazji rocznicy wydania „Ferdydurke”)
pojedynki szachowe (sekundant sędzia I klasy dr A. Kądziela)

Godz. 19.00: koncert grupy AMOK (Agnieszka Judycka, Monika Węgiel, Katarzyna Dąbrowska)

Godz. 20.30: „Gombrowicz ogniem podszyty”- czytanie i muzyka przy ognisku.

Ponadto: kawiarnia, muzyka na żywo.

WSTĘP WOLNY!

Dojazd autobusem ITS Michalczewski trasą: Dworzec PKP w Radomiu (przystanek przy poczcie), Traugutta, Żeromskiego, Malczewskiego, Struga, Chrobrego, Mieszka I, Aleksandrowicza, Warszawska, Wsola – Muzeum. Na podanej trasie autobus zatrzymuje się na każdym przystanku.

W sobotę również autobus z Jedlińska.

Piątek:
Radom- Wsola wyjazd 19.00, powrót około 22.00

Sobota:
Radom – Wsola wyjazd 16.00, powrót około 21.00
Jedlińsk – Wsola wyjazd 16.45, powrót około 20.45

Sponsor wydarzenia: Mazowiecka Spółka Gazownictwa.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP